MAC-10 (Last Dive) Inspektera i spelet
float 0.00 0.52

MAC-10 (Last Dive)

Begränsad StatTrak -1.6% · 9 d-4.4% · 32 d

MAC-10 (Last Dive) är ett MAC-10-skin av Restricted-klass i CS2. Den droppar ur Spectrum Case.

Item facts

SällsynthetBegränsadMAC-10-skins
Faller frånSpectrum Caselåda från 31,74 kr · nivåodds 16.0 %
Släpptmars 2017med Spectrum Case
Sålda / dag~1.2Kalla marknader
LikviditetMedelhur snabbt det säljs
Rättvist pris62,72 krföreslaget
58d-spannSEK 48 – SEK 65lägsta utropspris, min–max
Steam-spread0,669 kr1 % · utropspris vs köporder

MAC-10 (Last Dive)-priser på 24 marknader

Säljer du det här skinet? Se vad du skulle få →
Officiell
Steam Market
Inget uttagBankkort · PayPal
92,75 kr+56% mer än CSFloat
Visa
Bästa pris
P2P92 erbjudanden
59,28 kr−36% mot Steam
Visa erbjudande
#2
Direktförsäljning16 erbjudandenKYC
60,72 kr+1,43 kr
Visa erbjudande
#3
Marknadsplats5 erbjudanden
63,78 kr+4,49 kr
Visa erbjudande
#4
Direktförsäljning28 erbjudanden
64,26 kr+4,98 kr
Visa erbjudande
#5
Kinamarknad137 erbjudandenKYC
65,15 kr+5,87 kr
Visa erbjudande
#6
Direktförsäljning41 erbjudanden
65,21 kr+5,93 kr
Visa erbjudande
#7
Direktförsäljning41 erbjudandenKYC
65,31 kr+6,02 kr
Visa erbjudande
#8
Marknadsplats67 erbjudandenKYC
66,17 kr+6,88 kr
Visa erbjudande

Varje pris är totalsumman du betalar, köparavgifter inkluderade. Pricken visar hur väl marknaden passar din region. Hur vi prissätter → · USD till SEK-kurs från 14 aug. 2026

Prishistorik 6,20 US$ +18% · 58d

Lowest ask · 25 snapshots since 17 juni 2026 · dashed = a gap over a week

Samma samling (The Spectrum Collection): Bloodsport · Decimator · Neo-Noir · Fever Dream · Oxide Blaze · Crimson Tsunami · Alla 17 föremål →

MAC-10 (Last Dive): design, slitage och marknad

Trade-up position

Comes out of contracts: 10x Militärklass from The Spectrum Collection can craft into this skin.

This + 9 more Begränsad from The Spectrum Collection craft into one of:

Trade-up-kalkylator →
Market read

Över 25 marknader rörde sig FN-golvet +17.6 % på 58 dagar: 50,39 kr → 59,28 kr.

Billigaste plattformen vs Steam just nu: 319,99 kr skillnad (36 %).

Källor: Valves föremålsdata · vår prisbild över 25 marknader.
Hur mycket kostar MAC-10 (Last Dive)?

MAC-10 (Last Dive) börjar på 11,00 kr över 25 marknadsplatser i vår jämförelse, köparavgifter inräknade. Aktuella lägstanivåer per slitage: FN 59,28 kr · MW 11,86 kr · FT 11,00 kr · WW 12,24 kr · BS 11,38 kr. Steam begär 92,75 kr för samma annons.

Var kan jag sälja eller växla ut MAC-10 (Last Dive)?

Bästa nettot just nu är 56,88 kr på DMarket efter dess säljaravgift — fliken Sälj rankar varje plattform. Steam betalar 92,08 kr till din plånbok, men Steam-pengar kan inte tas ut som riktiga pengar.

Finns MAC-10 (Last Dive) i StatTrak eller Souvenir?

Ja — det här skinet handlas också som StatTrak (från 31,86 kr). Byt med kvalitetsknapparna ovan; varje siffra på sidan räknas om för vald variant.

Hur får jag MAC-10 (Last Dive)?

Den droppar ur Spectrum Case (behållaren själv handlas från 31,74 kr), eller så köper du den direkt från 11,00 kr på marknadsplatserna ovan — att köpa ett specifikt skin är nästan alltid billigare än att öppna behållare för det.