M249 (Contrast Spray) Inspektera i spelet
float 0.06 0.80

M249 (Contrast Spray)

Konsumentklass Souvenir -1.3% · 9 d-26.3% · 32 d

M249 (Contrast Spray) är ett M249-skin av Consumer-klass i CS2. Den droppar ur ESL One Cologne 2014 Overpass Souvenir Package.

Item facts

SällsynthetKonsumentklassM249-skins
Faller frånESL One Cologne 2014 Overpass Souvenir Packagelåda från 5 275,08 kr
Sålda / dag~2.4Kalla marknader
LikviditetMedelhur snabbt det säljs
Rättvist pris146,25 krföreslaget
58d-spannSEK 88 – SEK 103lägsta utropspris, min–max

M249 (Contrast Spray)-priser på 19 marknader

Säljer du det här skinet? Se vad du skulle få →
Bästa pris
Kinamarknad12 erbjudandenKYC
105,67 kr
Visa erbjudande
#2
Marknadsplats12 erbjudandenKYC
106,71 kr+1,04 kr
Visa erbjudande
#3
Kinamarknad18 erbjudandenKYC
107,30 kr+1,64 kr
Visa erbjudande
#4
Direktförsäljning17 erbjudanden
108,14 kr+2,48 kr
Visa erbjudande
#5
Direktförsäljning13 erbjudanden
108,14 kr+2,48 kr
Visa erbjudande
#6
Direktförsäljning13 erbjudandenKYC
108,24 kr+2,57 kr
Visa erbjudande
#7
Kinamarknad5 erbjudandenKYC
108,69 kr+3,02 kr
Visa erbjudande
#8
P2P10 erbjudanden
110,24 kr+4,57 kr
Visa erbjudande

Varje pris är totalsumman du betalar, köparavgifter inkluderade. Pricken visar hur väl marknaden passar din region. Hur vi prissätter → · USD till SEK-kurs från 14 aug. 2026

Prishistorik 10,78 US$ +15% · 58d

Lowest ask · 25 snapshots since 17 juni 2026 · dashed = a gap over a week

Contrast Spray på andra vapen

2 vapen bär den här finishen

Cheapest way into the family: M249 (Contrast Spray) at 0,861 kr · FAMAS (Contrast Spray) tops it at 54,69 kr.

Samma samling (The Overpass Collection): Road Rash · Master Piece · Detour · Storm · Urban DDPAT · Scorched · Alla 15 föremål →

M249 (Contrast Spray): design, slitage och marknad

Market read

Över 25 marknader rörde sig FN-golvet +15 % på 58 dagar: 89,59 kr → 103,07 kr.

Källor: Valves föremålsdata · vår prisbild över 25 marknader.
Hur mycket kostar M249 (Contrast Spray)?

M249 (Contrast Spray) börjar på 0,861 kr över 25 marknadsplatser i vår jämförelse, köparavgifter inräknade. Aktuella lägstanivåer per slitage: FN 103,07 kr · MW 6,41 kr · FT 2,58 kr · WW 4,21 kr · BS 24,38 kr.

Var kan jag sälja eller växla ut M249 (Contrast Spray)?

Bästa nettot just nu är 108,70 kr på CSFloat efter dess säljaravgift — fliken Sälj rankar varje plattform efter vad du faktiskt behåller.

Finns M249 (Contrast Spray) i StatTrak eller Souvenir?

Ja — det här skinet handlas också som Souvenir (från 27,16 kr). Byt med kvalitetsknapparna ovan; varje siffra på sidan räknas om för vald variant.

Hur får jag M249 (Contrast Spray)?

Den droppar ur ESL One Cologne 2014 Overpass Souvenir Package (behållaren själv handlas från 5 275,08 kr), eller så köper du den direkt från 0,861 kr på marknadsplatserna ovan — att köpa ett specifikt skin är nästan alltid billigare än att öppna behållare för det.