AUG (Spalted Wood) Inspektera i spelet
float 0.00 0.48

AUG (Spalted Wood)

Industriklass Souvenir +2.2% · 9 d-7.7% · 32 d

AUG (Spalted Wood) är ett AUG-skin av Industrial-klass i CS2. Den droppar ur Stockholm 2021 Dust II Souvenir Package.

Item facts

SällsynthetIndustriklassAUG-skins
Faller frånStockholm 2021 Dust II Souvenir Packagelåda från 34,90 kr
Sålda / dag~1.3Kalla marknader
LikviditetHöghur snabbt det säljs
Rättvist pris19,91 krföreslaget
58d-spannSEK 14 – SEK 21lägsta utropspris, min–max
Steam-spread0,382 kr-1 % · utropspris vs köporder

AUG (Spalted Wood)-priser på 22 marknader

Säljer du det här skinet? Se vad du skulle få →
Officiell
Steam Market
Inget uttagBankkort · PayPal
26,58 kr+57% mer än C5 Game
Visa
Bästa pris
Kinamarknad214 erbjudandenKYC
16,94 kr−36% mot Steam
Visa erbjudande
#2
Marknadsplats201 erbjudandenKYC
17,12 kr+0,17 kr
Visa erbjudande
#3
Direktförsäljning12 erbjudandenKYC
17,21 kr+0,27 kr
Visa erbjudande
#4
Kinamarknad300 erbjudandenKYC
17,24 kr+0,30 kr
Visa erbjudande
#5
Marknadsplats300 erbjudanden
17,31 kr+0,36 kr
Visa erbjudande
#6
Direktförsäljning120 erbjudanden
17,50 kr+0,55 kr
Visa erbjudande
#7
Direktförsäljning29 erbjudanden
17,50 kr+0,55 kr
Visa erbjudande
#8
Direktförsäljning120 erbjudandenKYC
17,59 kr+0,65 kr
Visa erbjudande

Varje pris är totalsumman du betalar, köparavgifter inkluderade. Pricken visar hur väl marknaden passar din region. Hur vi prissätter → · USD till SEK-kurs från 14 aug. 2026

Prishistorik 1,77 US$ -3% · 58d

Lowest ask · 25 snapshots since 17 juni 2026 · dashed = a gap over a week

Samma samling (The 2021 Dust 2 Collection): Gold Arabesque · Red DDPAT · Orange Anolis · Fade · Amber Fade · New Roots · Alla 19 föremål →

AUG (Spalted Wood): design, slitage och marknad

Trade-up position

This + 9 more Industriklass from The 2021 Dust 2 Collection craft into one of:

Trade-up-kalkylator →
Market read

Över 25 marknader rörde sig FN-golvet -3.4 % på 58 dagar: 17,54 kr → 16,94 kr.

Billigaste plattformen vs Steam just nu: 92,16 kr skillnad (36 %).

Källor: Valves föremålsdata · vår prisbild över 25 marknader.
Hur mycket kostar AUG (Spalted Wood)?

AUG (Spalted Wood) börjar på 3,73 kr över 25 marknadsplatser i vår jämförelse, köparavgifter inräknade. Aktuella lägstanivåer per slitage: FN 16,94 kr · MW 7,08 kr · FT 6,69 kr · WW 5,55 kr · BS 14,82 kr. Steam begär 26,58 kr för samma annons.

Var kan jag sälja eller växla ut AUG (Spalted Wood)?

Bästa nettot just nu är 18,17 kr på WhiteMarket efter dess säljaravgift — fliken Sälj rankar varje plattform. Steam betalar 26,96 kr till din plånbok, men Steam-pengar kan inte tas ut som riktiga pengar.

Finns AUG (Spalted Wood) i StatTrak eller Souvenir?

Ja — det här skinet handlas också som Souvenir (från 13,04 kr). Byt med kvalitetsknapparna ovan; varje siffra på sidan räknas om för vald variant.

Hur får jag AUG (Spalted Wood)?

Den droppar ur Stockholm 2021 Dust II Souvenir Package (behållaren själv handlas från 34,90 kr), eller så köper du den direkt från 3,73 kr på marknadsplatserna ovan — att köpa ett specifikt skin är nästan alltid billigare än att öppna behållare för det.