M9 Bayonet -skinit

25 viimeistelyä 214,25 € – 5 765,40 € 36 markkinaa

Halvin: Safari Mesh 214,25 € · Kallein: Black Pearl 5 765,40 €

Veitset: M9-pistin · Perhosveitsi · Skeleton-puukko · Kynsiveitsi · Karambit · Kaikki 20 mallia →

Kaikki 25 viimeistelyä

alin pyyntihinta per viimeistely · min–max kulumien yli · kortit ⇄ taulukko

Päivitetty: 13. lokakuuta 2026

Perhe
Variantit
ST Vanilla Vanilla PeiteltyEi viimeistelyä CS:GO Weapon Case 555,87 € -11.3% 24 mark. #3 in demand ST Doppler Doppler Peitelty4 vaihetta + Ruby · Sapphire · Black Pearl Chroma Case alkaen 711,65 € -8.1% 712 €–789 € kulumaa · 7 vaihetta taulukkonäkymässä · 19 mark. ST Gamma Doppler Gamma Doppler Peitelty4 vaihetta + Emerald Gamma Case alkaen 900,59 € -7.3% 901 €–1 019 € kulumaa · 5 vaihetta taulukkonäkymässä · 20 mark. #1 in demand ST Autotronic Autotronic Peitelty Gamma Case 445,91 € -5.5% 446 €–936 € kulumaa · 27 mark. #2 in demand ST Marble Fade Marble Fade PeiteltyFire & Ice -seedit Chroma Case 560,21 € -14.8% 560 €–643 € kulumaa · 24 mark. #4 in demand ST Rust Coat Rust Coat Peitelty Chroma Case 251,77 € -10.5% 252 €–300 € kulumaa · 24 mark. #5 in demand ST Fade Fade PeiteltyFadeprosentti CS:GO Weapon Case 690,66 € -11.5% 691 €–931 € kulumaa · 24 mark. #6 in demand ST Lore Lore Peitelty Gamma Case 303,00 € -5.9% 303 €–894 € kulumaa · 26 mark. ST Tiger Tooth Tiger Tooth Peitelty Chroma Case 487,72 € -10.2% 488 €–537 € kulumaa · 26 mark. ST Black Laminate Black Laminate Peitelty Gamma Case 334,39 € -10.2% 334 €–586 € kulumaa · 25 mark. ST Damascus Steel Damascus Steel Peitelty Chroma Case 317,54 € -16% 318 €–389 € kulumaa · 24 mark. ST Ultraviolet Ultraviolet Peitelty Chroma Case 254,09 € -4.8% 254 €–1 083 € kulumaa · 26 mark. ST Freehand Freehand Peitelty Gamma Case 264,13 € -3.7% 272 €–321 € kulumaa · 25 mark. ST Bright Water Bright Water Peitelty Gamma Case 253,68 € -6.4% 254 €–319 € kulumaa · 26 mark. ST Night Night Peitelty CS:GO Weapon Case 252,55 € -5.8% 253 €–940 € kulumaa · 27 mark. ST Stained Stained Peitelty CS:GO Weapon Case 277,87 € -13.6% 278 €–425 € kulumaa · 26 mark. ST Slaughter Slaughter Peitelty CS:GO Weapon Case 512,92 € -4.5% 513 €–657 € kulumaa · 25 mark. ST Forest DDPAT Forest DDPAT Peitelty CS:GO Weapon Case 220,02 € -6% 220 €–547 € kulumaa · 25 mark. ST Blue Steel Blue Steel Peitelty CS:GO Weapon Case 360,90 € -6.6% 361 €–610 € kulumaa · 26 mark. ST Scorched Scorched Peitelty CS:GO Weapon Case 223,23 € -2.1% 223 €–665 € kulumaa · 26 mark. ST Crimson Web Crimson Web PeiteltySeittikuviot CS:GO Weapon Case 341,29 € -8.4% 341 €–3 598 € kulumaa · 27 mark. ST Urban Masked Urban Masked Peitelty CS:GO Weapon Case 221,26 € -2.3% 221 €–561 € kulumaa · 26 mark. ST Safari Mesh Safari Mesh Peitelty CS:GO Weapon Case 214,25 € -8.8% 214 €–803 € kulumaa · 25 mark. ST Boreal Forest Boreal Forest Peitelty CS:GO Weapon Case 218,90 € -3.1% 219 €–904 € kulumaa · 26 mark. ST Case Hardened Case Hardened PeiteltyBlue Gem -seedit CS:GO Weapon Case 356,16 € -5.4% 356 €–868 € kulumaa · 25 mark.
Viimeistely Hinta 30pv Myyty/pv Markkinat
Vanilla Ei viimeistelyä CS:GO Weapon Case 41/pv · 24 markkinaa 555,87 € -11.3% 41 24
Doppler-perhe
Doppler Kaikki vaiheet Chroma Case 289/pv · 19 markkinaa alkaen 711,65 € 712 €–789 € kulumaa -8.1% 289 19 Phase 1 Peitelty Chroma Case 13 markkinaa 711,65 € 712 €–789 € kulumaa -12.6% — 13 Phase 2 Peitelty Chroma Case 13 markkinaa 952,61 € 953 €–1 055 € kulumaa -9.3% — 13 Phase 3 Peitelty Chroma Case 14 markkinaa 714,84 € 715 €–820 € kulumaa -8.5% — 14 Phase 4 Peitelty Chroma Case 14 markkinaa 802,59 € 819 €–903 € kulumaa -4.2% — 14 Ruby Harvinainen vaihe Chroma Case 12 markkinaa 3 574,54 € 3 575 €–6 421 € kulumaa -8.4% — 12 Sapphire Harvinainen vaihe Chroma Case 13 markkinaa 2 874,54 € 2 875 €–3 478 € kulumaa -1.2% — 13 Black Pearl Harvinainen vaihe Chroma Case 10 markkinaa 5 765,40 € +5.1% — 10
Gamma Doppler-perhe
Gamma Doppler Kaikki vaiheet Gamma Case 99/pv · 20 markkinaa alkaen 900,59 € 901 €–1 019 € kulumaa -7.3% 99 20 Phase 1 Peitelty Gamma Case 12 markkinaa 936,41 € 936 €–1 163 € kulumaa -12.1% — 12 Phase 2 Peitelty Gamma Case 13 markkinaa 1 212,68 € 1 213 €–1 344 € kulumaa -8.2% — 13 Phase 3 Peitelty Gamma Case 13 markkinaa 922,98 € 923 €–1 156 € kulumaa -8.4% — 13 Phase 4 Peitelty Gamma Case 15 markkinaa 919,41 € 919 €–1 110 € kulumaa -8.7% — 15 Emerald Harvinainen vaihe Gamma Case 13 markkinaa 4 828,85 € 4 829 €–5 200 € kulumaa -11% — 13
Kaikki viimeistelyt · markkina-aktiivisuuden mukaan
Autotronic Peitelty Gamma Case 68/pv · 27 markkinaa 445,91 € 446 €–936 € kulumaa -5.5% 68 27 Marble Fade Fire & Ice -seedit Chroma Case 106/pv · 24 markkinaa 560,21 € 560 €–643 € kulumaa -14.8% 106 24 Rust Coat Peitelty Chroma Case 61/pv · 24 markkinaa 251,77 € 252 €–300 € kulumaa -10.5% 61 24 Fade Fadeprosentti CS:GO Weapon Case 42/pv · 24 markkinaa 690,66 € 691 €–931 € kulumaa -11.5% 42 24 Lore Peitelty Gamma Case 143/pv · 26 markkinaa 303,00 € 303 €–894 € kulumaa -5.9% 143 26 Tiger Tooth Peitelty Chroma Case 102/pv · 26 markkinaa 487,72 € 488 €–537 € kulumaa -10.2% 102 26 Black Laminate Peitelty Gamma Case 88/pv · 25 markkinaa 334,39 € 334 €–586 € kulumaa -10.2% 88 25 Damascus Steel Peitelty Chroma Case 76/pv · 24 markkinaa 317,54 € 318 €–389 € kulumaa -16% 76 24 Ultraviolet Peitelty Chroma Case 110/pv · 26 markkinaa 254,09 € 254 €–1 083 € kulumaa -4.8% 110 26 Freehand Peitelty Gamma Case 133/pv · 25 markkinaa 264,13 € 272 €–321 € kulumaa -3.7% 133 25 Bright Water Peitelty Gamma Case 127/pv · 26 markkinaa 253,68 € 254 €–319 € kulumaa -6.4% 127 26 Night Peitelty CS:GO Weapon Case 67/pv · 27 markkinaa 252,55 € 253 €–940 € kulumaa -5.8% 67 27 Stained Peitelty CS:GO Weapon Case 54/pv · 26 markkinaa 277,87 € 278 €–425 € kulumaa -13.6% 54 26 Slaughter Peitelty CS:GO Weapon Case 62/pv · 25 markkinaa 512,92 € 513 €–657 € kulumaa -4.5% 62 25 Forest DDPAT Peitelty CS:GO Weapon Case 66/pv · 25 markkinaa 220,02 € 220 €–547 € kulumaa -6% 66 25 Blue Steel Peitelty CS:GO Weapon Case 55/pv · 26 markkinaa 360,90 € 361 €–610 € kulumaa -6.6% 55 26 Scorched Peitelty CS:GO Weapon Case 35/pv · 26 markkinaa 223,23 € 223 €–665 € kulumaa -2.1% 35 26 Crimson Web Seittikuviot CS:GO Weapon Case 70/pv · 27 markkinaa 341,29 € 341 €–3 598 € kulumaa -8.4% 70 27 Urban Masked Peitelty CS:GO Weapon Case 86/pv · 26 markkinaa 221,26 € 221 €–561 € kulumaa -2.3% 86 26 Safari Mesh Peitelty CS:GO Weapon Case 38/pv · 25 markkinaa 214,25 € 214 €–803 € kulumaa -8.8% 38 25 Boreal Forest Peitelty CS:GO Weapon Case 53/pv · 26 markkinaa 218,90 € 219 €–904 € kulumaa -3.1% 53 26 Case Hardened Blue Gem -seedit CS:GO Weapon Case 61/pv · 25 markkinaa 356,16 € 356 €–868 € kulumaa -5.4% 61 25
Ei vastaavia esineitä.

Hinta = alin pyyntihinta kulut mukana markkinoiden yli, mikä tahansa kuluma · Miten hinnoittelemme →

About the M9-pistin

Miten M9 Bayonetin saa

M9 Bayonet on harvinainen erikoisesine, joka tippuu caseista, ei pelaamisesta. Se esiintyy samassa vanhempien konttien poolissa kuin muut legacy-veitset (alkuperäinen CS:GO Weapon Case, Operation-caset kuten Bravo/Phoenix/Breakout ja muut 'klassikko'-veitsicaset), joten tarvitset vastaavan casen avaimen saadaksesi mahdollisuuden sellaiseen. Yhdistetyt kertoimet minkä tahansa veitsen vetämiselle casesta ovat noin 0,26 %, ja tuo veitsi on sitten satunnaisesti yksi malli casen veitsisetistä ja satunnainen pinta — joten tietty M9-pinta on pieni murto-osa tuosta jo harvinaisesta vedosta. Tämän takia lähes kaikki hankkivat M9:n Steam Community Marketista tai kolmannen osapuolen markkinoilta avaamisen sijaan. Malli ei ole saatavilla uudemmissa Gamma/Chroma-aikakauden caseissa, jotka käyttävät Karambit/Talon-tyylistä 'butterfly'-veitsisukupolvea sen sijaan.

Pinnat ja Doppler-faasit

M9 Bayonet kantaa legacy-veitsipintojen kirjaston. Huipputason maaleihin kuuluvat Doppler, Gamma Doppler, Marble Fade, Fade, Tiger Tooth, Lore, Autotronic, Crimson Web, Case Hardened ja Slaughter. Keski- ja matalammat tasot kattavat Damascus Steelin, Ultravioletin, Bright Waterin, Freehandin, Stainedin, Blue Steelin, Nightin, Rust Coatin, Boreal Forestin, Forest DDPATin, Safari Meshin, Scorchedin ja Urban Maskedin. Doppler-pinta jakautuu faaseihin 1–4 plus harvinainen sininen Sapphire, punainen Ruby ja Black Pearl; Gamma Doppler lisää vihreän Emeraldin. M9:ssä Sapphire- ja Ruby-terät hakevat suuret preemiot, koska sininen/punainen peitto sen leveällä terällä on arvostetuimpien joukossa. On myös tavallinen 'Vanilla' M9 Bayonet — pinnaton kiillotettu terästerä — jolla on oma keräilijäkuntansa ja joka istuu yhtenä kalliimmista 'maalaamattomista' veitsistä.

Mikä ohjaa arvoa: pattern, fade ja float

M9:lle suurimmat arvonvaihtelut tulevat pattern-riippuvaisista pinnoista. Case Hardened M9:t arvostellaan niiden sinisen sijoittelun mukaan (niin kutsutut 'blue gem' -patternit); raskaalla sinisellä etupuolella varustettu terä on suuri kerrannainen ruskea/keltaiseen nähden. Fade M9:t arvostetaan fade-prosentin mukaan, täydet 100 % fadet etusijalla. Marble Fadea jahdataan siistin 'Fire & Ice' -tyylisen värisijoittelun vuoksi, ja Doppler/Gamma Doppler lajitellaan faasin mukaan ennen kuntoa. Float (kuluma) merkitsee yhä — Factory New ja Minimal Wear hakevat vahvimmat hinnat, ja M9:n kaltaisissa veitsissä matala float pitää teräksen ja sahalaidan terävän näköisenä — mutta pattern-vetoisissa maaleissa seed usein voittaa muutaman float-pisteen. Yksivärit kuten Tiger Tooth, Ultraviolet ja Blue Steel ovat paljon vähemmän pattern-herkkiä ja hinnoittuvat enimmäkseen kunnon mukaan.

M9 Bayonet vs. muut veitsimallit

Legacy-veitsivalikoimassa M9 hinnoittuu tyypillisesti tavallisen Bayonetin yläpuolelle ja Karambitin ja Butterflyn tienoille tai yläpuolelle riippuen pinnasta ja markkinatunnelmasta — se on lujasti 'premium'-luokassa, ei sisääntuloveitsi. Halvin realistinen tie malliin on matalamman tason pinta (Boreal Forest, Safari Mesh, Forest DDPAT, Scorched, Urban Masked, Night) Battle-Scarredissa tai Well-Wornissa. Jos haluat M9:n nimenomaan sen animaation vuoksi etkä välitä maalista, nuo matalan tason pinnat tai Vanilla ovat budjettireitit. Ostajat, jotka haluavat ilmeen mutta eivät yllä M9-hintoihin, tippuvat usein tavalliseen Bayonetiin (samankaltainen teräperhe, halvempi) tai Gut/Falchion/Navajaan halvemmista veitsiluokista.

Usein kysytyt kysymykset

Onko M9 Bayonet hyvä veitsi?
Se on yksi suosituimmista legacy-veitsistä suuren teränsä ja erottuvan pyöritys-inspect-animaationsa ansiosta. Se on puhtaasti kosmeettinen eikä anna pelietua, mutta pitää kysynnän ja jälleenmyyntiarvonsa hyvin veitsimarkkinassa.
Paljonko M9 Bayonet maksaa CS2:ssa?
Hinnat vaihtelevat laajasti pinnan ja kunnon mukaan. Matalan tason pinnat (Boreal Forest, Safari Mesh, Scorched) kuluneessa kunnossa ovat halvin sisääntulo, kun taas Doppler Sapphire/Ruby, siistit Fadet ja blue-gem Case Hardened -terät yltävät mallin korkeimpiin hintoihin.
Mikä on Vanilla M9 Bayonet?
Se on pinnaton versio — tavallinen kiillotettu ruostumaton terä ilman maalia. Sitä ei voi avata erillisenä esineenä samalla tavalla kuin maalatut versiot kuvataan, ja sillä on keräilyarvo 'puhtaan teräksen' veitsenä, istuen kalliimpien maalaamattomien veitsien joukossa.
Mikä M9 Bayonet Doppler -faasi on paras?
Se on makuasia ja hintakysymys. Sapphire (syvänsininen) ja Ruby (punainen) ovat harvinaisimmat ja kalleimmat, niitä seuraa Black Pearl. Vakiofaaseista Phase 2 ja Phase 4 ovat yleensä halutuimmat pinkki/musta-ja-sininen-peittonsa vuoksi.
Voiko M9 Bayonetin yhä avata?
Kyllä, vanhemmista caseista, jotka sisältävät legacy-veitsisetin, mutta vain vastaavalla avaimella ja tavanomaisilla ~0,26 %:n veitsikertoimilla. Se ei ole uudemmissa Gamma/Chroma-aikakauden caseissa. Useimmat ostavat sen sen sijaan markkinoilta.
Mikä ero on M9 Bayonetilla ja Bayonetilla?
Ne jakavat samat caset mutta ovat eri mallit. M9:llä on pidempi, sahalaitainen terä aggressiivisemmalla profiililla ja näyttävämmällä pyöritysanimaatiolla, ja se hinnoittuu yleensä tavallisen Bayonetin yläpuolelle samalla pinnalla.