CS2 UMP-45-skinit

45 skiniä 0,0027 €–128 € 28 markkinaa

UMP-45 on $1 200 maksava konepistooli, jonka molemmat puolet jakavat, rakennettu $600 tappopalkkion ja luokkaansa nähden epätavallisen korkean panssarinläpäisyn ympärille.

Konepistoolit: UMP-45-skinit · MAC-10-skinit · MP9-skinit · MP7-skinit · MP5-SD-skinit · P90-skinit · Kaikki kategoriat →

Kaikki 45 skiniä

alin pyyntihinta per esine · min–max kulumien yli · kortit ⇄ taulukko
Harvinaisuus
Variantit
#1 in demand SV UMP-45 (Häivytys) UMP-45 (Häivytys) Salainen 128,01 € 24 markets #2 in demand SV ST UMP-45 (Wild Child) UMP-45 (Wild Child) Salainen 1,82 € 24 markets #3 in demand SV ST UMP-45 (Fragmentti) UMP-45 (Fragmentti) Sotilasluokka 0,038 € 23 markets #4 in demand SV UMP-45 (Kuumaverinen) UMP-45 (Kuumaverinen) Sotilasluokka 0,115 € 25 markets #5 in demand SV ST UMP-45 (Moottoroitu) UMP-45 (Moottoroitu) Sotilasluokka 0,040 € 26 markets #6 in demand SV ST UMP-45 (Tyrmäystehdas) UMP-45 (Tyrmäystehdas) Salainen 2,60 € 25 markets SV ST UMP-45 (Tiesulku) UMP-45 (Tiesulku) Sotilasluokka 0,038 € 25 markets SV UMP-45 (Yölinjalla) UMP-45 (Yölinjalla) Sotilasluokka 0,098 € 23 markets SV UMP-45 (Vihreä pyörre) UMP-45 (Vihreä pyörre) Kuluttajaluokka 0,0027 € 21 markets SV UMP-45 (Verenpunainen kalvo) UMP-45 (Verenpunainen kalvo) Rajoitettu 1,72 € 24 markets SV ST UMP-45 (Napasusi) UMP-45 (Napasusi) Rajoitettu 0,269 € 26 markets SV ST UMP-45 (Neo-Noir) UMP-45 (Neo-Noir) Salainen 2,87 € 23 markets SV ST UMP-45 (Sapelihammas) UMP-45 (Sapelihammas) Salainen 8,67 € 25 markets SV ST UMP-45 (Plastinen) UMP-45 (Plastinen) Rajoitettu 0,340 € 24 markets SV ST UMP-45 (Momentti) UMP-45 (Momentti) Salainen 3,43 € 24 markets SV UMP-45 (Hiilikuitu) UMP-45 (Hiilikuitu) Teollisuusluokka 0,072 € 27 markets SV ST UMP-45 (Jatkumo) UMP-45 (Jatkumo) Rajoitettu 0,286 € 24 markets SV UMP-45 (Roihu) UMP-45 (Roihu) Sotilasluokka 11,96 € 25 markets SV ST UMP-45 (Oskillaattori) UMP-45 (Oskillaattori) Sotilasluokka 0,133 € 27 markets SV ST UMP-45 (Kuutamo) UMP-45 (Kuutamo) Rajoitettu 0,430 € 26 markets SV ST UMP-45 (Grand Prix) UMP-45 (Grand Prix) Rajoitettu 0,958 € 26 markets SV UMP-45 (Tumma pohjapiirros) UMP-45 (Tumma pohjapiirros) Kuluttajaluokka 0,0027 € 22 markets SV UMP-45 (Muta) UMP-45 (Muta) Kuluttajaluokka 0,0054 € 26 markets SV UMP-45 (Korventunut) UMP-45 (Korventunut) Kuluttajaluokka 0,072 € 26 markets SV ST UMP-45 (Tukirakenne) UMP-45 (Tukirakenne) Rajoitettu 0,931 € 25 markets SV ST UMP-45 (Korpraali) UMP-45 (Korpraali) Sotilasluokka 0,233 € 25 markets SV ST UMP-45 (Altistus) UMP-45 (Altistus) Rajoitettu 0,689 € 23 markets SV ST UMP-45 (Käskynjako) UMP-45 (Käskynjako) Sotilasluokka 0,098 € 27 markets SV UMP-45 (Rikospaikka) UMP-45 (Rikospaikka) Rajoitettu 57,46 € 23 markets SV ST UMP-45 (Labyrintti) UMP-45 (Labyrintti) Sotilasluokka 0,197 € 26 markets SV ST UMP-45 (Kultavismutti) UMP-45 (Kultavismutti) Rajoitettu 2,05 € 25 markets SV UMP-45 (Urbaani DDPAT) UMP-45 (Urbaani DDPAT) Kuluttajaluokka 0,0081 € 27 markets SV UMP-45 (Savu) UMP-45 (Savu) Teollisuusluokka 0,045 € 28 markets SV UMP-45 (Päivänlilja) UMP-45 (Päivänlilja) Sotilasluokka 45,14 € 22 markets SV UMP-45 (Minotauroksen labyrintti) UMP-45 (Minotauroksen labyrintti) Sotilasluokka 67,84 € 26 markets SV ST UMP-45 (Harha) UMP-45 (Harha) Sotilasluokka 0,492 € 24 markets SV ST UMP-45 (Mellakka) UMP-45 (Mellakka) Sotilasluokka 0,206 € 26 markets SV UMP-45 (Karamelli) UMP-45 (Karamelli) Kuluttajaluokka 7,90 € 24 markets SV UMP-45 (Koneisto) UMP-45 (Koneisto) Teollisuusluokka 0,797 € 24 markets SV UMP-45 (Indigonsininen) UMP-45 (Indigonsininen) Kuluttajaluokka 1,14 € 25 markets SV UMP-45 (Laskeumavaara) UMP-45 (Laskeumavaara) Teollisuusluokka 5,54 € 23 markets SV UMP-45 (Kukonaskel) UMP-45 (Kukonaskel) Teollisuusluokka 2,54 € 22 markets SV ST UMP-45 (Luukasa) UMP-45 (Luukasa) Sotilasluokka 2,71 € 23 markets SV UMP-45 (Stoppi) UMP-45 (Stoppi) Sotilasluokka 0,980 € 24 markets SV ST UMP-45 (Metallikukat) UMP-45 (Metallikukat) Sotilasluokka 2,60 € 23 markets
Skini Hinta 30pv Myyty/pv Markkinat
UMP-45 (Häivytys) SV Salainen Stockholm 2021 Dust II Souvenir Package 23/pv · 24 markkinaa 128,01 € 146 €–191 € kulumaa -12% 23 24 UMP-45 (Wild Child) ST SV Salainen Revolution Case 937/pv · 24 markkinaa 1,82 € 1,82 €–9,96 € kulumaa -3.1% 937 24 UMP-45 (Fragmentti) ST SV Sotilasluokka Sealed Dead Hand Terminal 331/pv · 23 markkinaa 0,038 € 0,038 €–0,465 € kulumaa -7.7% 331 23 UMP-45 (Kuumaverinen) SV Sotilasluokka Souvenir packages 857/pv · 25 markkinaa 0,115 € 0,115 €–0,589 € kulumaa -9.7% 857 25 UMP-45 (Moottoroitu) ST SV Sotilasluokka Kilowatt Case 842/pv · 26 markkinaa 0,040 € 0,040 €–0,224 € kulumaa -5.2% 842 26 UMP-45 (Tyrmäystehdas) ST SV Salainen Fever Case 670/pv · 25 markkinaa 2,60 € 2,60 €–9,82 € kulumaa -7.9% 670 25 UMP-45 (Tiesulku) ST SV Sotilasluokka Recoil Case 623/pv · 25 markkinaa 0,038 € 0,038 €–0,340 € kulumaa -18.6% 623 25 UMP-45 (Yölinjalla) SV Sotilasluokka Austin 2025 Train Souvenir Package 180/pv · 23 markkinaa 0,098 € 0,098 €–1,86 € kulumaa -13.4% 180 23 UMP-45 (Vihreä pyörre) SV Kuluttajaluokka Souvenir packages 2.1K/pv · 21 markkinaa 0,0027 € 0,0027 €–0,016 € kulumaa 0% 2.1K 21 UMP-45 (Verenpunainen kalvo) SV Rajoitettu Souvenir packages 609/pv · 24 markkinaa 1,72 € 1,72 €–2,69 € kulumaa -9.1% 609 24 UMP-45 (Napasusi) ST SV Rajoitettu Clutch Case 461/pv · 26 markkinaa 0,269 € 0,269 €–1,46 € kulumaa -10.5% 461 26 UMP-45 (Neo-Noir) ST SV Salainen Gallery Case 1.1K/pv · 23 markkinaa 2,87 € 2,87 €–16,33 € kulumaa -9.2% 1.1K 23 UMP-45 (Sapelihammas) ST SV Salainen Chroma 3 Case 449/pv · 25 markkinaa 8,67 € 8,90 €–13,54 € kulumaa -11.9% 449 25 UMP-45 (Plastinen) ST SV Rajoitettu CS20 Case 273/pv · 24 markkinaa 0,340 € 0,340 €–6,70 € kulumaa -14.6% 273 24 UMP-45 (Momentti) ST SV Salainen Danger Zone Case 624/pv · 24 markkinaa 3,43 € 3,43 €–7,21 € kulumaa -7.9% 624 24 UMP-45 (Hiilikuitu) SV Teollisuusluokka Souvenir packages 172/pv · 27 markkinaa 0,072 € 0,072 €–0,072 € kulumaa -22.3% 172 27 UMP-45 (Jatkumo) ST SV Rajoitettu Sealed Genesis Terminal 174/pv · 24 markkinaa 0,286 € 0,286 €–2,52 € kulumaa -5.3% 174 24 UMP-45 (Roihu) SV Sotilasluokka DreamHack 2013 Souvenir Package 221/pv · 25 markkinaa 11,96 € 11,96 €–35,77 € kulumaa -21.5% 221 25 UMP-45 (Oskillaattori) ST SV Sotilasluokka Snakebite Case 241/pv · 27 markkinaa 0,133 € 0,133 €–0,265 € kulumaa +4.8% 241 27 UMP-45 (Kuutamo) ST SV Rajoitettu Prisma Case 472/pv · 26 markkinaa 0,430 € 0,430 €–1,02 € kulumaa -8% 472 26 UMP-45 (Grand Prix) ST SV Rajoitettu Chroma 2 Case 204/pv · 26 markkinaa 0,958 € -6.4% 204 26 UMP-45 (Tumma pohjapiirros) SV Kuluttajaluokka London 2018 Nuke Souvenir Package 1.1K/pv · 22 markkinaa 0,0027 € 0,0027 €–0,018 € kulumaa 0% 1.1K 22 UMP-45 (Muta) SV Kuluttajaluokka London 2018 Inferno Souvenir Package 799/pv · 26 markkinaa 0,0054 € 0,0054 €–0,295 € kulumaa -25% 799 26 UMP-45 (Korventunut) SV Kuluttajaluokka ESL One Cologne 2014 Overpass Souvenir Package 62/pv · 26 markkinaa 0,072 € 0,179 €–6,29 € kulumaa 0% 62 26 UMP-45 (Tukirakenne) ST SV Rajoitettu Spectrum Case 265/pv · 25 markkinaa 0,931 € 0,931 €–3,70 € kulumaa 0% 265 25 UMP-45 (Korpraali) ST SV Sotilasluokka Operation Phoenix Weapon Case 173/pv · 25 markkinaa 0,233 € 0,233 €–1,31 € kulumaa 0% 173 25 UMP-45 (Altistus) ST SV Rajoitettu Spectrum 2 Case 552/pv · 23 markkinaa 0,689 € 0,689 €–1,33 € kulumaa -10.5% 552 23 UMP-45 (Käskynjako) ST SV Sotilasluokka Gamma 2 Case 182/pv · 27 markkinaa 0,098 € 0,125 €–1,40 € kulumaa 0% 182 27 UMP-45 (Rikospaikka) SV Rajoitettu Souvenir packages 15/pv · 23 markkinaa 57,46 € 57,46 €–82,40 € kulumaa -0.4% 15 23 UMP-45 (Labyrintti) ST SV Sotilasluokka Operation Breakout Weapon Case 170/pv · 26 markkinaa 0,197 € 0,215 €–0,358 € kulumaa 0% 170 26 UMP-45 (Kultavismutti) ST SV Rajoitettu Operation Broken Fang Case 392/pv · 25 markkinaa 2,05 € 2,05 €–11,19 € kulumaa -8.2% 392 25 UMP-45 (Urbaani DDPAT) SV Kuluttajaluokka DreamHack 2013 Souvenir Package 651/pv · 27 markkinaa 0,0081 € 0,0081 €–0,555 € kulumaa 0% 651 27 UMP-45 (Savu) SV Teollisuusluokka DreamHack 2013 Souvenir Package 300/pv · 28 markkinaa 0,045 € 0,045 €–1,01 € kulumaa -4.3% 300 28 UMP-45 (Päivänlilja) SV Sotilasluokka Souvenir packages 6/pv · 22 markkinaa 45,14 € 45,14 €–69,42 € kulumaa -1.9% 6 22 UMP-45 (Minotauroksen labyrintti) SV Sotilasluokka Souvenir packages 8/pv · 26 markkinaa 67,84 € 67,84 €–133 € kulumaa -2.3% 8 26 UMP-45 (Harha) ST SV Sotilasluokka Operation Vanguard Weapon Case 98/pv · 24 markkinaa 0,492 € 0,492 €–4,48 € kulumaa -10.4% 98 24 UMP-45 (Mellakka) ST SV Sotilasluokka Falchion Case 141/pv · 26 markkinaa 0,206 € 0,282 €–0,465 € kulumaa -16.1% 141 26 UMP-45 (Karamelli) SV Kuluttajaluokka Souvenir packages 36/pv · 24 markkinaa 7,90 € 7,90 €–59,98 € kulumaa -14.2% 36 24 UMP-45 (Koneisto) SV Teollisuusluokka Stockholm 2021 Vertigo Souvenir Package 31/pv · 24 markkinaa 0,797 € 1,12 €–4,12 € kulumaa -10.4% 31 24 UMP-45 (Indigonsininen) SV Kuluttajaluokka ESL One Cologne 2014 Cobblestone Souvenir Package 101/pv · 25 markkinaa 1,14 € 1,22 €–12,95 € kulumaa -25.4% 101 25 UMP-45 (Laskeumavaara) SV Teollisuusluokka ESL One Cologne 2014 Nuke Souvenir Package 31/pv · 23 markkinaa 5,54 € 6,25 €–50,42 € kulumaa +44.2% 31 23 UMP-45 (Kukonaskel) SV Teollisuusluokka Souvenir packages 18/pv · 22 markkinaa 2,54 € 2,54 €–3,59 € kulumaa -20.7% 18 22 UMP-45 (Luukasa) ST SV Sotilasluokka Operation Bravo Case 81/pv · 23 markkinaa 2,71 € 2,86 €–29,15 € kulumaa -13.6% 81 23 UMP-45 (Stoppi) SV Sotilasluokka Souvenir packages 44/pv · 24 markkinaa 0,980 € 0,980 €–2,11 € kulumaa -43.4% 44 24 UMP-45 (Metallikukat) ST SV Sotilasluokka Operation Hydra Case 48/pv · 23 markkinaa 2,60 € 2,60 €–4,96 € kulumaa -23.8% 48 23
Ei vastaavia esineitä.

Hinta = alin pyyntihinta ostajan kulu mukana · Myyty/pv = kaupat kaikilla seuratuilla markkinoilla · tilannekuva Oct 13 · Miten hinnoittelemme →

About UMP-45-skinit

Tämä yhdistelmä tekee siitä CS2:n oletusarvoisen force-buyn ja anti-eco-aseen: se silppuaa panssarin ohittaneet pelaajat lähi- ja keskietäisyydellä ja ansaitsee silti saman rahabonuksen kuin pistoolitappo, joten yksi UMP-kierros voi kääntää joukkueen talouden. Rekyyli on lyhyt ja hallittava, minkä takia se pysyy rotaatiossa kauan senkin jälkeen kun joukkueet voivat varaa rynnäkkökiväärit save-aimatuilla kierroksilla.

Koska UMP-45 on edullinen hyötyase eikä näyttävä kivääri, useimmat sen skinit istuvat budjetti- tai keskitasolla ja käyvät kauppaa runsaasti aloitus- ja loadout-täyteinä. Poikkeus on Primal Saber, Covert-pinta, joka ankkuroi mallin huippupään. Tämä sivu käsittelee UMP:n roolin, sen erottuvat ja halvimmat skinit, mikä liikuttaa hintoja sekä miten kuluma ja float toimivat koko pintavalikoimassa.

Prices range from 0,0027 € (UMP-45 (Vihreä pyörre)) to 128,01 € (UMP-45 (Häivytys)).

Aseen rooli ja miksi ihmiset ostavat UMP-skinejä

UMP-45 miehittää force-buy- ja toisen kierroksen paikan. $1 200 hintaisena se on halvempi kuin rynnäkkökiväärit, mutta sen $600 tappopalkkio vastaa pistoolin omaa, joten onnistuneet UMP-kierrokset kasvattavat joukkueen rahaetua nopeasti. Sen erottuva piirre on panssarinläpäisy selvästi muiden SMG:iden yläpuolella, mikä tarkoittaa että se rankaisee panssaroituja vastustajia ja on raaka eco-pelaajia vastaan. Tehokas kantama on lyhyt-keskipitkä tiukalla, hallittavalla sprayllä, joten se suosii tiukkojen kulmien pushaamista ja ahtaiden chokejen pitämistä pitkän matkan kaksintaistelujen sijaan. Pelaajat panostavat UMP-skineihin nimenomaan siksi, että se on ase, jota vedetään kierros toisensa jälkeen saveilla ja forceilla, joten pinta saa paljon ruutuaikaa suhteessa matalaan perushintaansa. Venäjänkieliset pelaajat kutsuvat sitä joskus nimellä "умпич".

Primal Saber ja huomionarvoiset pinnat

UMP-45:n päänosto on Primal Saber, Gamma Collectionin Covert-pinta, joka on tyylitelty kuin hehkuva energiamiekka rungon varrella; se on mallin tunnistettavin ja kallein pinta, ja StatTrak-variantit hakevat preemiota. Sen alapuolella istuu joukko tunnettuja keski- ja budjettipintoja kuten Arctic Wolf, Momentum, Exposure, Plastique, Crime Scene, Wild Child ja Gold Bismuth, jotka kattavat siistit yksiväriset ilmeet, urban-camo-tyylit ja äänekkäämmät maalatut designit. Useimmat UMP-pinnat julkaistiin Mil-Spec-, Restricted- tai Classified-harvinaisuudella caseissaan ja kokoelmissaan, joten suurin osa katalogista on edullista ja helppoa hankkia.

Mikä ohjaa UMP-45:n arvoa

Tämän mallin arvoa ohjaa enimmäkseen harvinaisuustaso ja kunto eivätkä eksoottiset patternit, sillä UMP:llä ei ole kuuluisia seed-pohjaisia gemejä kuten AK:n Case Hardened blue gem. Primal Saberin Covert-status pitää sen selvästi muun valikoiman edellä. Kaikelle muulle päähintavivut ovat exterior-kuluma (Factory New ja Minimal Wear kantavat selvät preemiot Field-Testediin ja sen alle nähden), StatTrak-saatavuus ja se, tippuuko pinta yhä aktiivisesta casesta vai tuleeko se lopetetusta kokoelmasta. Usein varustettuna hyötyaseena suosittujen pintojen matala-floatiset siistit kappaleet pitävät kysynnän, koska skin näkyy pelaajan ruudulla jatkuvasti save- ja force-kierroksilla.

Float- ja kulumakäytös

UMP-45-pinnat noudattavat tavanomaista CS2-kulumaa: jokaisella skinillä on määritelty float-alue, joka kartoittuu viiteen exterioriin Factory Newista Battle-Scarrediin, eikä jokainen skin kata koko 0–1-aluetta, joten joitakin saa vain osassa kuntoja. Yksiväri- ja liukuväripinnat kuten Gold Bismuth tai Arctic Wolf näyttävät kulumanaarmut vähemmän aggressiivisesti, joten Field-Tested-kappale voi yhä näyttää siistiltä, mikä tekee niistä vahvoja arvovalintoja. Yksityiskohtaisemmat maalatut pinnat paljastavat naarmut ja reunakuluman selvemmin floatin noustessa. Jos haluat esittelykelpoisen UMP:n vähimmällä rahalla, tähtää kulumaa sietävään pintaan Field-Testedissä sen sijaan että maksaisit Factory Newista.

Halvimmat tavat ajaa UMP-skiniä

UMP-45 on yksi helpoimmista aseista skinata budjetilla. Industrial Grade- ja Consumer Grade -pinnat sekä korkeamman kuluman Mil-Spec-tipat istuvat säännöllisesti pelin halvimpien skinien joukossa ja niitä voi ostaa pikkurahalla. Jos haluat jotain enemmän läsnäoloa ilman suurta menoa, kulumaa sietävät keskitason pinnat Field-Testedissä ovat makeispiste. Primal Saber on ainoa pinta, joka vaatii oikeaa investointia; kaikki muu mallissa on uusien tilien ja rentojen loadoutien ulottuvilla.

Usein kysytyt kysymykset

Mikä on paras UMP-45-skin CS2:ssa?
UMP-45 | Primal Saber on erottuvin. Se on Gamma Collectionin Covert-pinta hehkuvalla energiamiekan ilmeellä ja on sekä UMP:n tunnistettavin että kallein pinta, StatTrak-versiot vielä korkeammalla hinnoiteltuina.
Miksi UMP-45 on niin suosittu otteluissa?
Se maksaa $1 200, antaa $600 tappopalkkion kuten pistooli, ja sillä on SMG:ksi korkea panssarinläpäisy. Se tekee siitä oletusvalinnan force-buyhin ja anti-ecoon, joten sitä nähdään runsaasti kierroksesta toiseen.
Ovatko UMP-45-skinit halpoja?
Useimmat ovat. UMP on edullinen hyötyase, joten suurin osa sen pinnoista istuu budjetti–keskitasolla, ja Industrial- sekä Consumer Grade -skinit ovat CS2:n halvimpien joukossa. Vain Primal Saber istuu huippupäässä.
Onko UMP-45:llä StatTrak Primal Saber?
Kyllä. Primal Saber on olemassa sekä tavallisena että StatTrak-versiona, ja StatTrak-variantti kantaa hintapreemion tavalliseen pintaan nähden.
Mikä UMP-45-skin on paras hinta-laatusuhteeltaan ulkonäön puolesta?
Kulumaa sietävät pinnat kuten Gold Bismuth tai Arctic Wolf Field-Testedissä. Niiden yksiväri- tai liukuvärityylit piilottavat kulumanaarmut, joten ne näyttävät siisteiltä ilman Factory New -hintoja.
Onko UMP-45:llä pattern- tai seed-gemejä kuten AK:lla?
Ei. UMP:llä ei ole kuuluisia seed-pohjaisia variantteja kuten AK-47:n Case Hardened blue gem, joten sen arvo tulee harvinaisuustasosta, exterior-kulumasta ja StatTrakista eikä pattern-jahdista.