CS2 MP9-skinit

45 skiniä 0,0027 €–1 682 € 28 markkinaa

MP9 on Counter-Terroristien konepistooli, $1 250 maksava lähietäisyyden SMG yhdellä korkeimmista tulinopeuksista mistä tahansa CS2:n konepistoolista.

Konepistoolit: MP9-skinit · MAC-10-skinit · MP7-skinit · MP5-SD-skinit · UMP-45-skinit · P90-skinit · Kaikki kategoriat →

Kaikki 45 skiniä

alin pyyntihinta per esine · min–max kulumien yli · kortit ⇄ taulukko
Harvinaisuus
Variantit
#1 in demand SV ST MP9 (Tähtien suojelija) MP9 (Tähtien suojelija) Peitelty 44,14 € 28 markets #2 in demand SV ST MP9 (Fuji-vuori) MP9 (Fuji-vuori) Rajoitettu 3,60 € 28 markets #3 in demand SV MP9 (Kuumakalle) MP9 (Kuumakalle) Sotilasluokka 151,22 € 25 markets #4 in demand SV MP9 (Arktinen kolmisävy) MP9 (Arktinen kolmisävy) Rajoitettu 1,75 € 25 markets #5 in demand SV ST MP9 (Urbaani kingi) MP9 (Urbaani kingi) Rajoitettu 0,404 € 24 markets #6 in demand SV MP9 (Kofeiinipommi) MP9 (Kofeiinipommi) Salainen 4,71 € 23 markets SV MP9 (Villililja) MP9 (Villililja) Salainen 1 682,00 € 20 markets SV ST MP9 (Ravintoketju) MP9 (Ravintoketju) Salainen 2,29 € 28 markets SV ST MP9 (Featherweight) MP9 (Featherweight) Sotilasluokka 0,036 € 25 markets SV ST MP9 (Nexus) MP9 (Nexus) Sotilasluokka 0,041 € 25 markets SV ST MP9 (Ilmalukko) MP9 (Ilmalukko) Salainen 7,73 € 25 markets SV MP9 (Koboltinsininen paisley) MP9 (Koboltinsininen paisley) Sotilasluokka 0,098 € 24 markets SV MP9 (Maastoon jos haluat mennä nyt) MP9 (Maastoon jos haluat mennä nyt) Kuluttajaluokka 0,0027 € 22 markets SV MP9 (Metallimehiläinen) MP9 (Metallimehiläinen) Kuluttajaluokka 0,0027 € 23 markets SV MP9 (Kiiltävänsininen) MP9 (Kiiltävänsininen) Kuluttajaluokka 0,0027 € 24 markets SV MP9 (Tiikeriä jos metsästät) MP9 (Tiikeriä jos metsästät) Sotilasluokka 0,090 € 24 markets SV ST MP9 (Hiekansiru) MP9 (Hiekansiru) Sotilasluokka 0,221 € 26 markets SV MP9 (Dizzy) MP9 (Dizzy) Kuluttajaluokka 0,0027 € 20 markets SV MP9 (Männynhavu) MP9 (Männynhavu) Kuluttajaluokka 0,0027 € 21 markets SV ST MP9 (Hypnoottinen) MP9 (Hypnoottinen) Rajoitettu 11,40 € 25 markets SV MP9 (Vanhat juuret) MP9 (Vanhat juuret) Teollisuusluokka 0,421 € 27 markets SV ST MP9 (Hydra) MP9 (Hydra) Salainen 3,33 € 27 markets SV ST MP9 (Mönjä) MP9 (Mönjä) Rajoitettu 0,788 € 24 markets SV ST MP9 (Suonet) MP9 (Suonet) Sotilasluokka 0,215 € 26 markets SV ST MP9 (Rubiinimyrkkynuoli) MP9 (Rubiinimyrkkynuoli) Rajoitettu 0,666 € 25 markets SV MP9 (Myrsky) MP9 (Myrsky) Kuluttajaluokka 0,170 € 24 markets SV ST MP9 (Biovuoto) MP9 (Biovuoto) Sotilasluokka 0,179 € 26 markets SV ST MP9 (Rautaruusu) MP9 (Rautaruusu) Rajoitettu 4,80 € 25 markets SV MP9 (Liukuma) MP9 (Liukuma) Kuluttajaluokka 0,0054 € 26 markets SV ST MP9 (Rikkinäinen levy) MP9 (Rikkinäinen levy) Sotilasluokka 0,044 € 24 markets SV MP9 (Lasimaalaus) MP9 (Lasimaalaus) Rajoitettu 72,12 € 24 markets SV MP9 (Puskutraktori) MP9 (Puskutraktori) Rajoitettu 69,84 € 24 markets SV MP9 (Soittorasia) MP9 (Soittorasia) Sotilasluokka 1,53 € 25 markets SV ST MP9 (Tappava myrkky) MP9 (Tappava myrkky) Sotilasluokka 0,277 € 25 markets SV MP9 (Hiekkaraidat) MP9 (Hiekkaraidat) Kuluttajaluokka 0,0027 € 25 markets SV ST MP9 (Musta hiekka) MP9 (Musta hiekka) Sotilasluokka 0,054 € 28 markets SV ST MP9 (Maltillinen uhka) MP9 (Maltillinen uhka) Sotilasluokka 0,098 € 26 markets SV MP9 (Appelsiininkuori) MP9 (Appelsiininkuori) Teollisuusluokka 0,018 € 27 markets SV ST MP9 (Nuoli) MP9 (Nuoli) Sotilasluokka 0,447 € 26 markets SV MP9 (Pandoran lipas) MP9 (Pandoran lipas) Sotilasluokka 86,81 € 24 markets SV MP9 (Armeijakiilto) MP9 (Armeijakiilto) Kuluttajaluokka 0,588 € 25 markets SV MP9 (Pimeä keskiaika) MP9 (Pimeä keskiaika) Sotilasluokka 31,82 € 25 markets SV MP9 (Auringonlasku) MP9 (Auringonlasku) Sotilasluokka 5,05 € 26 markets SV MP9 (Vihreä ruutuliina) MP9 (Vihreä ruutuliina) Kuluttajaluokka 3,03 € 21 markets SV MP9 (Kuivakausi) MP9 (Kuivakausi) Kuluttajaluokka 3,03 € 23 markets
Skini Hinta 30pv Myyty/pv Markkinat
MP9 (Tähtien suojelija) ST SV Peitelty Dreams & Nightmares Case 529/pv · 28 markkinaa 44,14 € 44,14 €–75,23 € kulumaa -13.4% 529 28 MP9 (Fuji-vuori) ST SV Rajoitettu Operation Riptide Case 1.1K/pv · 28 markkinaa 3,60 € 3,60 €–9,28 € kulumaa -13.9% 1.1K 28 MP9 (Kuumakalle) SV Sotilasluokka DreamHack 2013 Souvenir Package 77/pv · 25 markkinaa 151,22 € 151 €–174 € kulumaa -16.5% 77 25 MP9 (Arktinen kolmisävy) SV Rajoitettu Souvenir packages 995/pv · 25 markkinaa 1,75 € 1,75 €–3,37 € kulumaa -10.4% 995 25 MP9 (Urbaani kingi) ST SV Rajoitettu Sealed Dead Hand Terminal 817/pv · 24 markkinaa 0,404 € 0,404 €–2,52 € kulumaa -4.8% 817 24 MP9 (Kofeiinipommi) SV Salainen Austin 2025 Train Souvenir Package 755/pv · 23 markkinaa 4,71 € 4,71 €–35,01 € kulumaa -21.6% 755 23 MP9 (Villililja) SV Salainen Souvenir packages 1/pv · 20 markkinaa 1 682,00 € 1 682 €–2 059 € kulumaa -2.8% 1 20 MP9 (Ravintoketju) ST SV Salainen Snakebite Case 2.5K/pv · 28 markkinaa 2,29 € 2,29 €–10,11 € kulumaa -12.7% 2.5K 28 MP9 (Featherweight) ST SV Sotilasluokka Revolution Case 1.1K/pv · 25 markkinaa 0,036 € 0,036 €–0,384 € kulumaa -21.3% 1.1K 25 MP9 (Nexus) ST SV Sotilasluokka Fever Case 766/pv · 25 markkinaa 0,041 € 0,041 €–0,537 € kulumaa +19.2% 766 25 MP9 (Ilmalukko) ST SV Salainen Gamma 2 Case 569/pv · 25 markkinaa 7,73 € 8,51 €–16,81 € kulumaa -1.5% 569 25 MP9 (Koboltinsininen paisley) SV Sotilasluokka Souvenir packages 914/pv · 24 markkinaa 0,098 € 0,098 €–0,600 € kulumaa 0% 914 24 MP9 (Maastoon jos haluat mennä nyt) SV Kuluttajaluokka Souvenir packages 1.8K/pv · 22 markkinaa 0,0027 € 0,0027 €–0,011 € kulumaa 0% 1.8K 22 MP9 (Metallimehiläinen) SV Kuluttajaluokka Souvenir packages 2.6K/pv · 23 markkinaa 0,0027 € 0,0027 €–0,063 € kulumaa 0% 2.6K 23 MP9 (Kiiltävänsininen) SV Kuluttajaluokka Souvenir packages 3.2K/pv · 24 markkinaa 0,0027 € 0,0027 €–0,056 € kulumaa 0% 3.2K 24 MP9 (Tiikeriä jos metsästät) SV Sotilasluokka Souvenir packages 645/pv · 24 markkinaa 0,090 € 0,090 €–0,490 € kulumaa -15.4% 645 24 MP9 (Hiekansiru) ST SV Sotilasluokka Glove Case 125/pv · 26 markkinaa 0,221 € 0,303 €–3,53 € kulumaa -6.2% 125 26 MP9 (Dizzy) SV Kuluttajaluokka Souvenir packages 2.2K/pv · 20 markkinaa 0,0027 € 0,0027 €–0,011 € kulumaa 0% 2.2K 20 MP9 (Männynhavu) SV Kuluttajaluokka Souvenir packages 1.5K/pv · 21 markkinaa 0,0027 € 0,0027 €–0,012 € kulumaa 0% 1.5K 21 MP9 (Hypnoottinen) ST SV Rajoitettu CS:GO Weapon Case 2 501/pv · 25 markkinaa 11,40 € 11,40 €–16,55 € kulumaa -14.9% 501 25 MP9 (Vanhat juuret) SV Teollisuusluokka Stockholm 2021 Dust II Souvenir Package 154/pv · 27 markkinaa 0,421 € 0,465 €–1,30 € kulumaa -18.9% 154 27 MP9 (Hydra) ST SV Salainen CS20 Case 1.6K/pv · 27 markkinaa 3,33 € 3,33 €–32,03 € kulumaa -5.7% 1.6K 27 MP9 (Mönjä) ST SV Rajoitettu Spectrum 2 Case 715/pv · 24 markkinaa 0,788 € 0,788 €–2,07 € kulumaa -10% 715 24 MP9 (Suonet) ST SV Sotilasluokka Horizon Case 267/pv · 26 markkinaa 0,215 € 0,215 €–0,597 € kulumaa -3.6% 267 26 MP9 (Rubiinimyrkkynuoli) ST SV Rajoitettu Falchion Case 1.2K/pv · 25 markkinaa 0,666 € 0,666 €–3,64 € kulumaa -0.7% 1.2K 25 MP9 (Myrsky) SV Kuluttajaluokka ESL One Cologne 2014 Overpass Souvenir Package 146/pv · 24 markkinaa 0,170 € 0,197 €–20,43 € kulumaa +7.2% 146 24 MP9 (Biovuoto) ST SV Sotilasluokka Chroma 3 Case 531/pv · 26 markkinaa 0,179 € 0,219 €–0,393 € kulumaa -7.4% 531 26 MP9 (Rautaruusu) ST SV Rajoitettu Winter Offensive Weapon Case 314/pv · 25 markkinaa 4,80 € 4,80 €–5,89 € kulumaa -12.6% 314 25 MP9 (Liukuma) SV Kuluttajaluokka London 2018 Inferno Souvenir Package 928/pv · 26 markkinaa 0,0054 € 0,0054 €–2,08 € kulumaa 0% 928 26 MP9 (Rikkinäinen levy) ST SV Sotilasluokka Sealed Genesis Terminal 367/pv · 24 markkinaa 0,044 € 0,044 €–0,564 € kulumaa -29.3% 367 24 MP9 (Lasimaalaus) SV Rajoitettu Souvenir packages 28/pv · 24 markkinaa 72,12 € 72,12 €–358 € kulumaa +2.1% 28 24 MP9 (Puskutraktori) SV Rajoitettu Souvenir packages 31/pv · 24 markkinaa 69,84 € 69,84 €–870 € kulumaa +6% 31 24 MP9 (Soittorasia) SV Sotilasluokka Stockholm 2021 Mirage Souvenir Package 124/pv · 25 markkinaa 1,53 € 1,71 €–5,38 € kulumaa -7% 124 25 MP9 (Tappava myrkky) ST SV Sotilasluokka Chroma Case 287/pv · 25 markkinaa 0,277 € 0,277 €–6,14 € kulumaa -11.1% 287 25 MP9 (Hiekkaraidat) SV Kuluttajaluokka DreamHack 2013 Souvenir Package 897/pv · 25 markkinaa 0,0027 € 0,0027 €–1,08 € kulumaa 0% 897 25 MP9 (Musta hiekka) ST SV Sotilasluokka Clutch Case 385/pv · 28 markkinaa 0,054 € 0,072 €–0,591 € kulumaa +42.5% 385 28 MP9 (Maltillinen uhka) ST SV Sotilasluokka Danger Zone Case 435/pv · 26 markkinaa 0,098 € 0,131 €–0,241 € kulumaa -7.9% 435 26 MP9 (Appelsiininkuori) SV Teollisuusluokka DreamHack 2013 Souvenir Package 238/pv · 27 markkinaa 0,018 € 0,018 €–3,14 € kulumaa -20.7% 238 27 MP9 (Nuoli) ST SV Sotilasluokka Operation Vanguard Weapon Case 130/pv · 26 markkinaa 0,447 € 0,447 €–2,41 € kulumaa -31.3% 130 26 MP9 (Pandoran lipas) SV Sotilasluokka Souvenir packages 29/pv · 24 markkinaa 86,81 € 86,81 €–128 € kulumaa -13.7% 29 24 MP9 (Armeijakiilto) SV Kuluttajaluokka Souvenir packages 51/pv · 25 markkinaa 0,588 € 0,588 €–0,645 € kulumaa -31.7% 51 25 MP9 (Pimeä keskiaika) SV Sotilasluokka ESL One Cologne 2014 Cobblestone Souvenir Package 18/pv · 25 markkinaa 31,82 € 31,97 €–63,70 € kulumaa -26.7% 18 25 MP9 (Auringonlasku) SV Sotilasluokka ESL One Cologne 2014 Cache Souvenir Package 65/pv · 26 markkinaa 5,05 € 7,15 €–21,88 € kulumaa -32.5% 65 26 MP9 (Vihreä ruutuliina) SV Kuluttajaluokka Souvenir packages 22/pv · 21 markkinaa 3,03 € 3,03 €–9,43 € kulumaa -24.9% 22 21 MP9 (Kuivakausi) SV Kuluttajaluokka Souvenir packages 20/pv · 23 markkinaa 3,03 € 3,03 €–80,38 € kulumaa +22.9% 20 23
Ei vastaavia esineitä.

Hinta = alin pyyntihinta ostajan kulu mukana · Myyty/pv = kaupat kaikilla seuratuilla markkinoilla · tilannekuva Oct 13 · Miten hinnoittelemme →

About MP9-skinit

CT:t ostavat sen anti-eco- ja force-buy-kierroksilla, koska se pysyy tarkkana liikkeessä ja palkitsee $600 per tappo, mikä tekee siitä rahantulostuskoneen kun vihollinen on pistoolikierroksella. Sen kompakti runko jättää melko pienen skinattavan pinnan, joten pinnat näkyvät täällä enemmän nopeana värisävähdyksenä lippaalla ja rungossa kuin AK:n tai AWP:n laajana kankaana.

Koska MP9 esiintyy vain CT-puolella, se ei koskaan kilpaile samoista ostajista kuin MAC-10 (sen T-puolen peilikuva), ja useimmat sen skineistä istuvat budjettitasolla. Erottuva poikkeus on MP9 | Starlight Protector, Covert joka lisättiin 2022 Dreams & Nightmares Caseen ja joka ankkuroi huippupään. Sen alapuolella tunnistettavat valinnat kuten Hot Rod, Bulldozer, Hypnotic ja Stained Glass kattavat halpa–keskitason, jota useimmat pelaajat oikeasti ajavat.

Prices range from 0,0027 € (MP9 (Maastoon jos haluat mennä nyt)) to 1 682,00 € (MP9 (Villililja)).

Rooli, talous ja miksi CT:t ajavat sitä

MP9 on CT-eksklusiivinen — Terroristiversiota ei ole, joten varustat sen vain puolustavalla puolella. $1 250 hintaan se on halvin omistettu SMG CT:ille ja force-buyjen sekä anti-eco-kierrosten kantava voima. Sen määrittävä piirre on tulinopeus: se tyhjentää 30 patruunan lippaan erittäin nopeasti ja pitää tiukan tarkkuuden juostessa, mikä sopii aggressiivisiin lähipusheihin ja retakeihin. Kuten kaikki SMG:t, se maksaa $600 per tappo (tuplaten kiväärin palkkion), joten hyvä MP9-kierros pistooleja vastaan voi kääntää joukkueen koko talouden. Vastapaino on lyhyt tehokas kantama ja korkea rekyyli pitkällä purkauksella, joten se putoaa nopeasti kun viholliset alkavat ostaa kivääreitä.

Ikoniset ja huomionarvoiset MP9-pinnat

MP9 | Starlight Protector (Dreams & Nightmares Case, 2022) on mallin ainoa Covert ja sen arvokkain skin, yhteisön suunnittelema kosminen vartija -teos, joka määrittää huipputason. Sen alapuolella MP9 | Hot Rod on klassikko: siisti kiiltävä karkkipunainen lakka, jonka float on rajattu, joten se on olemassa vain Factory Newissa ja Minimal Wearissa — Factory New -kappaleet ovat halutuimpia. MP9 | Bulldozer on tasainen metallinen kulta, usein napattu halpana "kulta-aseena". Vanhempiin katalogipintoihin kuuluvat MP9 | Hypnotic (syvänsininen anodisoitu), MP9 | Stained Glass, MP9 | Featherweight, MP9 | Food Chain, MP9 | Wild Lily, MP9 | Airlock, MP9 | Mount Fuji ja MP9 | Goo. Useimmat ovat Mil-Spec- tai Classified-harvinaisuutta ja käyvät kauppaa vaatimattomilla summilla.

Float-käytös ja kuntohuomiot

Useimmat MP9-pinnat kattavat koko Factory Newista Battle-Scarrediin -alueen, ja pienellä SMG-rungolla kuluma näkyy lähinnä reunanaarmuina lippaan ja piipun suojuksen varrella. Huomattava poikkeus on Hot Rod: sen maksimi-float on rajoitettu, joten skin huipentuu Minimal Weariin eikä Battle-Scarred-kappaleita ole — tuo rajattu tarjonta on osa sitä miksi Factory New Hot Rodit pitävät arvonsa muuhun malliin nähden. Yksiväri- ja lakkapinnoille kuten Bulldozer ja Hypnotic matalammat exteriorit tuskin muuttavat ilmettä, joten Field-Tested-kappale on yleensä fiksun rahan osto.

Hintatasot ja arvovalinnat

MP9 on kokonaisuutena budjettiystävällinen malli. Lattian täyttävät Consumer- ja Industrial-grade-kokoelmatipat, jotka usein myydään senteissä. Keskitaso — Hot Rod, Bulldozer, Stained Glass, Hypnotic — kattaa tunnistettavan-mutta-edullisen luokan, jota useimmat pelaajat ajavat. MP9 | Starlight Protector Covert istuu yksin huipulla, StatTrakin ja matalien floatien hakiessa preemion. Jos haluat vain siistin CT-SMG:n ilman rahankäyttöä, Field-Tested keskitason pinta tai halpa yksiväritippa on tehokas valinta; malli harvoin oikeuttaa Factory Newin jahtaamista huippupäässä Starlight Protector -keräilijöitä lukuun ottamatta.

Usein kysytyt kysymykset

Onko MP9 vain Counter-Terroristien käytettävissä?
Kyllä. MP9 on CT-eksklusiivinen SMG eikä esiinny Terroristien buy-menussa. Sen lähin T-puolen vastine roolissa on MAC-10.
Mikä on kallein MP9-skin?
MP9 | Starlight Protector, mallin ainoa Covert-pinta 2022 Dreams & Nightmares Casesta, on arvokkain. StatTrak- ja matala-floatiset kappaleet kantavat lisäpreemion.
Miksi MP9 Hot Rod tulee vain Factory Newina ja Minimal Wearina?
Hot Rodilla on rajattu maksimi-float-arvo, joten se voi generoitua vain siistimmällä exterior-alueella. Field-Tested-, Well-Worn- ja Battle-Scarred-versioita ei ole, mikä rajoittaa korkeamman kuluman kappaleiden tarjontaa.
Onko MP9 hyvä ase ostaa CS2:ssa?
CT-puolella se on vahva anti-eco- ja force-kierroksilla: halpa $1 250 hintaan, ampuu hyvin nopeasti, pysyy tarkkana liikkeessä ja maksaa $600 per tappo. Se menettää tehonsa etäisyydellä ja kivääreitä vastaan.
Mikä MP9-skin on halvin?
Matalan harvinaisuuden kokoelmatipat (Consumer- ja Industrial-grade) ovat halvimmat, usein vain muutaman sentin. Tunnistettavista nimetyistä pinnoista Bulldozer ja Hypnotic ovat yleisiä matalan hinnan valintoja.
Onko MP9:llä StatTrak-skinejä?
Kyllä. Monilla MP9-pinnoilla, mukaan lukien Starlight Protector ja Hot Rod, on StatTrak-variantit, jotka seuraavat vahvistettuja tappoja ja käyvät kauppaa preemiolla ei-StatTrak-versioon nähden.