SSG 08 (Blood in the Water) Inspicér i spillet
float 0.06 0.20

SSG 08 (Blood in the Water)

Skjult StatTrak -0.7% · 9 d-12.6% · 32 d

SSG 08 (Blood in the Water) er en SSG 08-skin i klassen Covert i CS2. Den dropper fra CS:GO Weapon Case 2.

Item facts

SjældenhedSkjultSSG 08 skins
Droppes fraCS:GO Weapon Case 2kiste fra 142,41 kr. · niveauodds 0.64 %
Udgivetsep. 2013med CS:GO Weapon Case 2
Solgt / dag~691alle markeder
LikviditetHøjhvor hurtigt det sælges
Fair pris1.130,46 kr.foreslået
58d-spændDKK 883 – DKK 1,264laveste udbudspris, min–maks
Steam-spread50,95 kr.3 % · udbudspris vs købsordre

SSG 08 (Blood in the Water)-priser på 23 markeder

Sælger du dette skin? Se hvad du ville få →
Officiel
Steam Market
Ingen udbetalingBankkort · PayPal
1.490,91 kr.+66% mere end Skinflow
Vis
Bedste pris
Instant-salg4 tilbud
896,49 kr.−40% vs Steam
Se tilbud
#2
P2P67 tilbud
907,51 kr.+11,02 kr.
Se tilbud
#3
Markedsplads8 tilbud
924,62 kr.+28,13 kr.
Se tilbud
#4
Kina-marked64 tilbudKYC
926,72 kr.+30,23 kr.
Se tilbud
#5
Kina-marked106 tilbudKYC
942,76 kr.+46,27 kr.
Se tilbud
#6
Markedsplads106 tilbud
946,53 kr.+50,04 kr.
Se tilbud
#7
Markedsplads30 tilbudKYC
960,60 kr.+64,11 kr.
Se tilbud
#8
Instant-salg11 tilbudKYC
963,32 kr.+66,83 kr.
Se tilbud

Hver pris er det samlede beløb, du betaler, inklusive købergebyrer. Prikken viser, hvor godt stedet passer til din region. Sådan prissætter vi → · USD til DKK-kurs fra 14. aug. 2026

Prishistorik 138,30 US$ -29% · 58d

Lowest ask · 25 snapshots since 17. jun. 2026 · dashed = a gap over a week

Samme samling (The Arms Deal 2 Collection): Blood Tiger · Blue Titanium · Hemoglobin · Hypnotic · Case Hardened · Serum · Alle 12 items →

SSG 08 (Blood in the Water): design, slid og marked

Trade-up position

Comes out of contracts: 10x Klassificeret from The Arms Deal 2 Collection can craft into this skin.

The Arms Deal 2 Collection: top of its contract ladder, so it cannot be traded up any further.

Trade-up-beregner →
Market read

På tværs af 25 markeder bevægede FN-bunden sig -29.1 % på 58 dage: 1.263,58 kr. → 896,49 kr..

Billigste platform vs Steam lige nu: 3.853,16 kr. forskel (40 %).

Kilder: Valve-itemdata · vores prisbillede på 25 markeder.
Hvor meget koster SSG 08 (Blood in the Water)?

SSG 08 (Blood in the Water) starter ved 566,94 kr. på 25 markedspladser i vores sammenligning, købergebyrer medregnet. Aktuelle bundpriser pr. slid: FN 896,49 kr. · MW 566,94 kr. · FT 596,30 kr.. Steam forlanger 1.490,91 kr. for samme annonce.

Hvor kan jeg sælge eller udbetale SSG 08 (Blood in the Water)?

Den bedste nettoudbetaling lige nu er 864,40 kr. på DMarket efter dens sælgergebyr — fanen Sælg rangerer hver platform. Steam betaler 1.439,96 kr. til din pung, men Steam-penge kan ikke hæves som rigtige penge.

Findes SSG 08 (Blood in the Water) i StatTrak eller Souvenir?

Ja — dette skin handles også som StatTrak (fra 2.927,89 kr.). Skift med kvalitetsknapperne ovenfor; hvert tal på siden genberegnes for den valgte variant.

Hvordan får jeg SSG 08 (Blood in the Water)?

Den dropper fra CS:GO Weapon Case 2 (beholderen selv handles fra 142,41 kr.), eller du kan købe den direkte fra 566,94 kr. på markedspladserne ovenfor — at købe et bestemt skin er næsten altid billigere end at åbne beholdere efter det.