Skinuri UMP-45 CS2
45 skinuri 0,014 RON–682 RON 28 de piețeUMP-45 e un pistol-mitraliera de $1.200 folosit de ambele tabere, construit in jurul unei recompense de $600 pe kill si al unei penetrari de armura neobisnuit de mari pentru clasa lui. Combinatia asta il face arma standard de force-buy si anti-eco din CS2: face praf jucatorii care au sarit peste armura la distanta mica spre medie si tot aduce acelasi bonus de bani ca un kill cu pistol, asa ca o singura runda cu UMP-uri poate intoarce economia unei echipe. Reculul e scurt si controlabil, motiv pentru care ramane in rotatie mult dupa ce echipele isi pot permite rifle pe rundele de save.
SMG-uri: Skinuri UMP-45 · Skinuri MAC-10 · Skinuri MP9 · Skinuri MP7 · Skinuri MP5-SD · Skinuri P90 · Toate categoriile →
Toate 45 skinuri
cel mai mic preț cerut per obiect · min–max pe uzuri · carduri ⇄ tabel
UMP-45 (Fade) Clasificat 682,48 RON 24 markets #2 in demand SV ST
UMP-45 (Wild Child) Clasificat 9,69 RON 24 markets #3 in demand SV ST
UMP-45 (Fragment) Mil-Spec 0,200 RON 23 markets #4 in demand SV
UMP-45 (Warm Blooded) Mil-Spec 0,616 RON 25 markets #5 in demand SV ST
UMP-45 (Motorized) Mil-Spec 0,215 RON 26 markets #6 in demand SV ST
UMP-45 (K.O. Factory) Clasificat 13,89 RON 25 markets SV ST
UMP-45 (Roadblock) Mil-Spec 0,205 RON 25 markets SV
UMP-45 (Late Night Transit) Mil-Spec 0,525 RON 23 markets SV
UMP-45 (Green Swirl) Categorie de consum 0,014 RON 21 markets SV
UMP-45 (Crimson Foil) Restricționat 9,16 RON 24 markets SV ST
UMP-45 (Arctic Wolf) Restricționat 1,43 RON 26 markets SV ST
UMP-45 (Neo-Noir) Clasificat 15,32 RON 23 markets SV ST
UMP-45 (Primal Saber) Clasificat 46,20 RON 25 markets SV ST
UMP-45 (Plastique) Restricționat 1,81 RON 24 markets SV ST
UMP-45 (Momentum) Clasificat 18,28 RON 24 markets SV
UMP-45 (Carbon Fiber) Categorie industrială 0,382 RON 27 markets SV ST
UMP-45 (Continuum) Restricționat 1,53 RON 24 markets SV
UMP-45 (Blaze) Mil-Spec 63,76 RON 25 markets SV ST
UMP-45 (Oscillator) Mil-Spec 0,711 RON 27 markets SV ST
UMP-45 (Moonrise) Restricționat 2,29 RON 26 markets SV ST
UMP-45 (Grand Prix) Restricționat 5,11 RON 26 markets SV
UMP-45 (Facility Dark) Categorie de consum 0,014 RON 22 markets SV
UMP-45 (Mudder) Categorie de consum 0,029 RON 26 markets SV
UMP-45 (Scorched) Categorie de consum 0,382 RON 26 markets SV ST
UMP-45 (Scaffold) Restricționat 4,96 RON 25 markets SV ST
UMP-45 (Caporal) Mil-Spec 1,24 RON 25 markets SV ST
UMP-45 (Exposure) Restricționat 3,67 RON 23 markets SV ST
UMP-45 (Briefing) Mil-Spec 0,525 RON 27 markets SV
UMP-45 (Crime Scene) Restricționat 306,35 RON 23 markets SV ST
UMP-45 (Labyrinth) Mil-Spec 1,05 RON 26 markets SV ST
UMP-45 (Gold Bismuth) Restricționat 10,93 RON 25 markets SV
UMP-45 (Urban DDPAT) Categorie de consum 0,043 RON 27 markets SV
UMP-45 (Gunsmoke) Categorie industrială 0,239 RON 28 markets SV
UMP-45 (Day Lily) Mil-Spec 240,68 RON 22 markets SV
UMP-45 (Minotaur's Labyrinth) Mil-Spec 361,71 RON 26 markets SV ST
UMP-45 (Delusion) Mil-Spec 2,62 RON 24 markets SV ST
UMP-45 (Riot) Mil-Spec 1,10 RON 26 markets SV
UMP-45 (Caramel) Categorie de consum 42,09 RON 24 markets SV
UMP-45 (Mechanism) Categorie industrială 4,25 RON 24 markets SV
UMP-45 (Indigo) Categorie de consum 6,06 RON 25 markets SV
UMP-45 (Fallout Warning) Categorie industrială 29,54 RON 23 markets SV
UMP-45 (Houndstooth) Categorie industrială 13,55 RON 22 markets SV ST
UMP-45 (Bone Pile) Mil-Spec 14,46 RON 23 markets SV
UMP-45 (Full Stop) Mil-Spec 5,23 RON 24 markets SV ST
UMP-45 (Metal Flowers) Mil-Spec 13,84 RON 23 markets
UMP-45 (Fade) SV Clasificat
Stockholm 2021 Dust II Souvenir Package 23/zi · 24 de piețe 682,48 RON 777 RON–1.016 RON uzuri -12% 23 24
UMP-45 (Wild Child) ST SV Clasificat
Revolution Case 937/zi · 24 de piețe 9,69 RON 9,69 RON–53,12 RON uzuri -3.1% 937 24
UMP-45 (Fragment) ST SV Mil-Spec
Sealed Dead Hand Terminal 331/zi · 23 de piețe 0,200 RON 0,200 RON–2,48 RON uzuri -7.7% 331 23
UMP-45 (Warm Blooded) SV Mil-Spec Souvenir packages 857/zi · 25 de piețe 0,616 RON 0,616 RON–3,14 RON uzuri -9.7% 857 25
UMP-45 (Motorized) ST SV Mil-Spec
Kilowatt Case 842/zi · 26 de piețe 0,215 RON 0,215 RON–1,19 RON uzuri -5.2% 842 26
UMP-45 (K.O. Factory) ST SV Clasificat
Fever Case 670/zi · 25 de piețe 13,89 RON 13,89 RON–52,36 RON uzuri -7.9% 670 25
UMP-45 (Roadblock) ST SV Mil-Spec
Recoil Case 623/zi · 25 de piețe 0,205 RON 0,205 RON–1,81 RON uzuri -18.6% 623 25
UMP-45 (Late Night Transit) SV Mil-Spec
Austin 2025 Train Souvenir Package 180/zi · 23 de piețe 0,525 RON 0,525 RON–9,91 RON uzuri -13.4% 180 23
UMP-45 (Green Swirl) SV Categorie de consum Souvenir packages 2.1K/zi · 21 de piețe 0,014 RON 0,014 RON–0,086 RON uzuri 0% 2.1K 21
UMP-45 (Crimson Foil) SV Restricționat Souvenir packages 609/zi · 24 de piețe 9,16 RON 9,16 RON–14,32 RON uzuri -9.1% 609 24
UMP-45 (Arctic Wolf) ST SV Restricționat
Clutch Case 461/zi · 26 de piețe 1,43 RON 1,43 RON–7,78 RON uzuri -10.5% 461 26
UMP-45 (Neo-Noir) ST SV Clasificat
Gallery Case 1.1K/zi · 23 de piețe 15,32 RON 15,32 RON–87,05 RON uzuri -9.2% 1.1K 23
UMP-45 (Primal Saber) ST SV Clasificat
Chroma 3 Case 449/zi · 25 de piețe 46,20 RON 47,44 RON–72,21 RON uzuri -11.9% 449 25
UMP-45 (Plastique) ST SV Restricționat
CS20 Case 273/zi · 24 de piețe 1,81 RON 1,81 RON–35,75 RON uzuri -14.6% 273 24
UMP-45 (Momentum) ST SV Clasificat
Danger Zone Case 624/zi · 24 de piețe 18,28 RON 18,28 RON–38,47 RON uzuri -7.9% 624 24
UMP-45 (Carbon Fiber) SV Categorie industrială Souvenir packages 172/zi · 27 de piețe 0,382 RON 0,382 RON–0,382 RON uzuri -22.3% 172 27
UMP-45 (Continuum) ST SV Restricționat
Sealed Genesis Terminal 174/zi · 24 de piețe 1,53 RON 1,53 RON–13,41 RON uzuri -5.3% 174 24
UMP-45 (Blaze) SV Mil-Spec
DreamHack 2013 Souvenir Package 221/zi · 25 de piețe 63,76 RON 63,76 RON–191 RON uzuri -21.5% 221 25
UMP-45 (Oscillator) ST SV Mil-Spec
Snakebite Case 241/zi · 27 de piețe 0,711 RON 0,711 RON–1,41 RON uzuri +4.8% 241 27
UMP-45 (Moonrise) ST SV Restricționat
Prisma Case 472/zi · 26 de piețe 2,29 RON 2,29 RON–5,44 RON uzuri -8% 472 26
UMP-45 (Grand Prix) ST SV Restricționat
Chroma 2 Case 204/zi · 26 de piețe 5,11 RON -6.4% 204 26
UMP-45 (Facility Dark) SV Categorie de consum
London 2018 Nuke Souvenir Package 1.1K/zi · 22 de piețe 0,014 RON 0,014 RON–0,095 RON uzuri 0% 1.1K 22
UMP-45 (Mudder) SV Categorie de consum
London 2018 Inferno Souvenir Package 799/zi · 26 de piețe 0,029 RON 0,029 RON–1,57 RON uzuri -25% 799 26
UMP-45 (Scorched) SV Categorie de consum
ESL One Cologne 2014 Overpass Souvenir Package 62/zi · 26 de piețe 0,382 RON 0,955 RON–33,55 RON uzuri 0% 62 26
UMP-45 (Scaffold) ST SV Restricționat
Spectrum Case 265/zi · 25 de piețe 4,96 RON 4,96 RON–19,71 RON uzuri 0% 265 25
UMP-45 (Caporal) ST SV Mil-Spec
Operation Phoenix Weapon Case 173/zi · 25 de piețe 1,24 RON 1,24 RON–6,97 RON uzuri 0% 173 25
UMP-45 (Exposure) ST SV Restricționat
Spectrum 2 Case 552/zi · 23 de piețe 3,67 RON 3,67 RON–7,11 RON uzuri -10.5% 552 23
UMP-45 (Briefing) ST SV Mil-Spec
Gamma 2 Case 182/zi · 27 de piețe 0,525 RON 0,668 RON–7,45 RON uzuri 0% 182 27
UMP-45 (Crime Scene) SV Restricționat Souvenir packages 15/zi · 23 de piețe 306,35 RON 306 RON–439 RON uzuri -0.4% 15 23
UMP-45 (Labyrinth) ST SV Mil-Spec
Operation Breakout Weapon Case 170/zi · 26 de piețe 1,05 RON 1,15 RON–1,91 RON uzuri 0% 170 26
UMP-45 (Gold Bismuth) ST SV Restricționat
Operation Broken Fang Case 392/zi · 25 de piețe 10,93 RON 10,93 RON–59,66 RON uzuri -8.2% 392 25
UMP-45 (Urban DDPAT) SV Categorie de consum
DreamHack 2013 Souvenir Package 651/zi · 27 de piețe 0,043 RON 0,043 RON–2,96 RON uzuri 0% 651 27
UMP-45 (Gunsmoke) SV Categorie industrială
DreamHack 2013 Souvenir Package 300/zi · 28 de piețe 0,239 RON 0,239 RON–5,39 RON uzuri -4.3% 300 28
UMP-45 (Day Lily) SV Mil-Spec Souvenir packages 6/zi · 22 de piețe 240,68 RON 241 RON–370 RON uzuri -1.9% 6 22
UMP-45 (Minotaur's Labyrinth) SV Mil-Spec Souvenir packages 8/zi · 26 de piețe 361,71 RON 362 RON–707 RON uzuri -2.3% 8 26
UMP-45 (Delusion) ST SV Mil-Spec
Operation Vanguard Weapon Case 98/zi · 24 de piețe 2,62 RON 2,62 RON–23,91 RON uzuri -10.4% 98 24
UMP-45 (Riot) ST SV Mil-Spec
Falchion Case 141/zi · 26 de piețe 1,10 RON 1,50 RON–2,48 RON uzuri -16.1% 141 26
UMP-45 (Caramel) SV Categorie de consum Souvenir packages 36/zi · 24 de piețe 42,09 RON 42,09 RON–320 RON uzuri -14.2% 36 24
UMP-45 (Mechanism) SV Categorie industrială
Stockholm 2021 Vertigo Souvenir Package 31/zi · 24 de piețe 4,25 RON 5,99 RON–21,95 RON uzuri -10.4% 31 24
UMP-45 (Indigo) SV Categorie de consum
ESL One Cologne 2014 Cobblestone Souvenir Package 101/zi · 25 de piețe 6,06 RON 6,49 RON–69,06 RON uzuri -25.4% 101 25
UMP-45 (Fallout Warning) SV Categorie industrială
ESL One Cologne 2014 Nuke Souvenir Package 31/zi · 23 de piețe 29,54 RON 33,30 RON–269 RON uzuri +44.2% 31 23
UMP-45 (Houndstooth) SV Categorie industrială Souvenir packages 18/zi · 22 de piețe 13,55 RON 13,55 RON–19,14 RON uzuri -20.7% 18 22
UMP-45 (Bone Pile) ST SV Mil-Spec
Operation Bravo Case 81/zi · 23 de piețe 14,46 RON 15,22 RON–155 RON uzuri -13.6% 81 23
UMP-45 (Full Stop) SV Mil-Spec Souvenir packages 44/zi · 24 de piețe 5,23 RON 5,23 RON–11,26 RON uzuri -43.4% 44 24
UMP-45 (Metal Flowers) ST SV Mil-Spec
Operation Hydra Case 48/zi · 23 de piețe 13,84 RON 13,84 RON–26,44 RON uzuri -23.8% 48 23 Preț = cel mai mic preț cerut cu comisionul cumpărătorului inclus · Vândute/zi = tranzacții pe toate piețele urmărite · instantaneu Oct 13 · Cum stabilim prețurile →
About Skinuri UMP-45 CS2
Fiindca UMP-45 e o arma utilitara ieftina, nu un rifle de etalaj, majoritatea skinurilor lui stau in nivelul buget-spre-mediu si se tradeaza intens ca obiecte de start si de umplut loadout. Exceptia e Primal Saber, un finisaj Covert care ancoreaza capatul de sus al modelului. Pagina asta acopera rolul UMP-ului, skinurile lui notabile si cele mai ieftine, ce misca preturile, si cum se comporta uzura si float-ul pe toata gama de finisaje.
Prices range from 0,014 RON (UMP-45 (Green Swirl)) to 682,48 RON (UMP-45 (Fade)).
Rolul armei si de ce iau oamenii skinuri de UMP
UMP-45 ocupa slotul de force-buy si de a doua runda. La $1.200 e mai ieftin decat riflele dar recompensa lui de $600 pe kill e ca a unui pistol, asa ca rundele reusite cu UMP cresc rapid avantajul de bani al echipei. Trasatura lui marcanta e penetrarea de armura mult peste alte SMG-uri, adica pedepseste adversarii cu armura si e brutal impotriva jucatorilor pe eco. Range-ul efectiv e scurt-spre-mediu cu un spray strans si controlabil, asa ca favorizeaza pushul pe unghiuri apropiate si tinutul de choke-uri stramte, nu duelurile la distanta. Jucatorii cheltuiesc pe skinuri de UMP tocmai fiindca e o arma scoasa runda dupa runda pe save-uri si force-uri, asa ca un finisaj prinde mult timp pe ecran fata de costul lui mic de baza. Jucatorii vorbitori de rusa ii spun uneori "умпич".
Primal Saber si finisajele notabile
Skinul principal de UMP-45 e Primal Saber, un finisaj Covert din Gamma Collection stilizat ca o lama de energie stralucitoare ce curge de-a lungul corpului; e cel mai recunoscut si cel mai scump finisaj al modelului, iar variantele StatTrak cer un premium. Sub el stau o serie de finisaje cunoscute de mijloc si de buget precum Arctic Wolf, Momentum, Exposure, Plastique, Crime Scene, Wild Child si Gold Bismuth, acoperind look-uri curate monocrome, stiluri urban-camo si design-uri vopsite mai galagioase. Majoritatea finisajelor de UMP au fost lansate la raritatea Mil-Spec, Restricted sau Classified in case-urile si colectiile lor, asa ca grosul catalogului e accesibil si usor de obtinut.
Ce dicteaza valoarea pe UMP-45
Valoarea pe acest model e dictata in principal de nivelul de raritate si de conditie, nu de pattern-uri exotice, fiindca UMP-ul nu are gem-uri faimoase bazate pe seed cum e blue gem-ul de AK Case Hardened. Statutul de Covert al lui Primal Saber il tine clar deasupra restului gamei. Pentru tot restul, parghiile principale de pret sunt uzura exteriorului (Factory New si Minimal Wear au premiumuri clare fata de Field-Tested si mai jos), disponibilitatea StatTrak, si daca un finisaj inca pica dintr-un case activ sau vine dintr-o colectie scoasa din productie. Fiind o arma utilitara echipata frecvent, exemplarele curate cu float mic ale finisajelor populare tin cererea, fiindca skinul e vizibil pe ecranul jucatorului constant pe rundele de save si force.
Comportamentul la float si uzura
Finisajele de UMP-45 urmeaza uzura standard CS2: fiecare skin are un range de float definit care se mapeaza pe cele cinci exterioare de la Factory New la Battle-Scarred, si nu fiecare skin acopera tot range-ul 0–1, asa ca unele se pot obtine doar intr-un subset de conditii. Finisajele solide si cu gradient ca Gold Bismuth sau Arctic Wolf arata zgarieturile de uzura mai putin agresiv, asa ca o copie Field-Tested poate arata tot curat, ceea ce le face alegeri de valoare. Finisajele vopsite mai detaliate dezvaluie mai clar zgarieturile si uzura de pe muchii pe masura ce float-ul creste. Daca vrei un UMP prezentabil cu cel mai putin bani, tinteste un finisaj tolerant la uzura in Field-Tested in loc sa platesti in plus pentru Factory New.
Cele mai ieftine moduri de a purta un skin de UMP
UMP-45 e una dintre cele mai usoare arme de pus skin pe buget. Finisajele Industrial Grade si Consumer Grade, plus copiile cu uzura mare ale drop-urilor Mil-Spec, stau in mod regulat printre cele mai ieftine skinuri din joc si se pot cumpara pe maruntis. Daca vrei ceva cu mai multa prezenta fara sa cheltuiesti mult, finisajele de mijloc tolerante la uzura in Field-Tested sunt punctul dulce. Primal Saber e singurul finisaj care cere o investitie reala; tot restul modelului e accesibil pentru conturi noi si loadout-uri casual.